Mar 31 2008

Zend Framework: Routování subdomén

Tag: PHP,SEO,Zend FrameworkJens @ 00:00

Routování v Zend Frameworku (ZF) není nic zvláště složitého. Stačí pouze lehce nahlédnout do dokumentance a začít používat defaultní routovaní případně si nastavit nějaká jiná vlastní pravidla.

Problém ale nastává v případě, že chcete do routování zahrnout subdomény. Na to ZF není přímo (zatím? — v době psaní tohoto článku je stable verze 1.5) vybaven a je tedy třeba použít kousek “vlastního kódu”.

Pokračování článku…


Mar 26 2008

Debian: Apache 2 + envvars

Tag: Apache,Debian,LinuxJens @ 12:00

Nedávno jsem při aktualizaci Apache na jednom ze strojů zjistil, že v testing verzi Debianu (lenny) nastali nějaké zásadnější změny v konfiguračních souborech, jmenovitě v /etc/apache2/apache2.conf které bylo třeba ručně odsouhlasit před vlastní aktualizací.

Změna se týká předávání parametrů z prostředí uživatele pod kterým je server spouštěn do konfigurace Apache serveru – environment variables. Imho velmi zajímavá a vhodná věc. O co jde?

Pokračování článku…


Mar 22 2008

Neuronová síť Backpropagation v PHP

Tag: Nezařazené,PHPJens @ 23:00

Jedná se o velmi triviální příklad dopředné neuronové sítě se třemi neurony a třemi vrstvami (vstupní vrstva, jedna skrytá vrstva a výstupní vrstva) a sigmoidou jako aktivační funkcí. Síť se dvěma vstupy a jedním výstupem lze naučit jednoduché logické funkce (např. XOR).

Pokračování článku…


Mar 18 2008

Vyšel Zend Framework 1.5

Tag: Zend Framework,ZprávičkyJens @ 18:20

Včera, tedy 17.3.2008, vyšla další významná stabilní verze Zend Frameworku, v tuto chvíli tedy již 1.5.0.

Hlavní novinky jsou:

  • přidána komponenta Zend_Form pro generováni, validaci a práci s formuláři včetně podpory Ajaxu (Zend_Form tutoriál)
  • přidána komponenta Zend_Layout a související úprava Zend_View pro snazší práci s šablonami

Dále byla přidána podpora OpenID a Microsoft’s InfoCard přes Zend_Auth komponentu, vylepšena byla podpora UTF-8 pro generování PDF, přidány funkce pro lepší integraci Ajaxu a přidány funkce pro práci se službami Google.

Více se dočtete v oficiálním ohlášení. Současně s tímto byl také přepracován web po grafické stránce pro snadnější navigaci. Takže neváhejte, brouzdejte a upgradujte ;)


Mar 03 2008

PHP hádanka – isset()

Tag: PHPJens @ 16:30

Co vypíše následující kód?

<?php

  $klic = 'klic';
  $arr = array($klic => 'hodnota');

  var_dump(isset($arr[$klic]['cokoliv']));
?>

Pokračování článku…